Функціонування АКВ Українське каолінове товариство у складі групи Quarzwerke демонструє успішне поєднання традицій та інновацій. Своєю діяльністю підприємство не лише здійснює внесок в глобальну галузь з видобутку промислових мінералів, але також забезпечує успішний розвиток Глуховецької селищної територіальної громади (https://gluhovecka-gromada.gov.ua).
Початок будівництва нової виробничої «Лінії 3» з потужністю 140 тис. тонн каоліну на рік
Підприємство досягло повної промислової потужності на двух виробничих лініях у 240 тис. тонн на рік. В цей період на підприємстві задіяно понад 300 працівників. Реалізація каолінових продуктів заводу для підприємств переважно керамічної та паперової галузей здійснювалась у 50 країн світу.
Введення в експлуатацію «Лінії 1» та завершена модернізація «Лінії 2» на заводі у Глухівцях
Розпочато розробку нового кар'єру Великогадоминецького родовища первинного каоліну. Поєднання властивостей каолінів із двох родовищ надає можливість виробництва комплексних продуктів для задоволення високих вимог покупців до якості.
Німецький концерн «Кварцверке Группе» придбав 100% акцій підприємства. Значні інвестиції концерну були спрямовані на модернізацію виробництва, побудову нових сучасних ліній збагачення каоліну, встановлення нових високих стандартів якості продуктів, а також, набуття належної кваліфікації працівниками та створення безпечних умов праці. У професійній співпраці із німецькими колегами підприємство пройшло сертифікацію на відповідність стандарту менеджменту якості ISO 9001 та безпеки і здоров’я праці ISO 45001.
Проведена приватизація підприємства, що стало можливим внаслідок проголошення незалежності України у 1991 році та повернення інституту приватної власності.
Проведено перші перемовини з представниками компанії AKW (Амбергер Каолінверке) щодо створення спільного підприємства
Підприємство стало провідним радянським заводом, який забезпечував поставки каоліну в усі республіки СРСР. В цей період максимальний об’єм виробництва каоліну складав 350 тис. тонн на рік. У 1949 році чисельність працівників була близько 1 000 осіб.
Досягнення виробничої потужності на підприємстві 60 тис. тонн на рік
Збудовано залізничну гілку від заводу до ст. Козятин ІІ, якою і дотепер транспортується каоліновий продукт.
Відбулась націоналізація підприємства після революції, завод вилучено у власність радянської республіки
Технологія виробництва каоліну базувалась на примітивній техніці: основним вантажним засобом був землекоп з лопатою і кайловщик, а транспортування сировини здійснювалося кінними підводами.
Заснований завод по видобутку та збагаченню каоліну у Глухівцях. Власником та засновником заводу був підприємець німецького походження Павло Бернардович Адельгейм