Історія

Сьогодні

Успішність

Функціонування АКВ Українське каолінове товариство у складі групи Quarzwerke демонструє успішне поєднання традицій та інновацій. Своєю діяльністю підприємство не лише здійснює внесок в глобальну галузь з видобутку промислових мінералів, але також забезпечує успішний розвиток Глуховецької селищної територіальної громади (https://gluhovecka-gromada.gov.ua).

2020

Нова лінія

Початок будівництва нової виробничої «Лінії 3» з потужністю 140 тис. тонн каоліну на рік

2017

Розширення виробництва

Підприємство досягло повної промислової потужності на двух виробничих лініях у 240 тис. тонн на рік. В цей період на підприємстві задіяно понад 300 працівників. Реалізація каолінових продуктів заводу для підприємств переважно керамічної та паперової галузей здійснювалась у 50 країн світу.

2014

Модернізація

Введення в експлуатацію «Лінії 1» та завершена модернізація «Лінії 2» на заводі у Глухівцях

2008

Кар'єр Великогадоминецького родовища

Розпочато розробку нового кар'єру Великогадоминецького родовища первинного каоліну. Поєднання властивостей каолінів із двох родовищ надає можливість виробництва комплексних продуктів для задоволення високих вимог покупців до якості.

2007

Кварцверке Группе

Німецький концерн «Кварцверке Группе» придбав 100% акцій підприємства. Значні інвестиції концерну були спрямовані на модернізацію виробництва, побудову нових сучасних ліній збагачення каоліну, встановлення нових високих стандартів якості продуктів, а також, набуття належної кваліфікації працівниками та створення безпечних умов праці. У професійній співпраці із німецькими колегами підприємство пройшло сертифікацію на відповідність стандарту менеджменту якості ISO 9001 та безпеки і здоров’я праці ISO 45001.

2002

Приватизація

Проведена приватизація підприємства, що стало можливим внаслідок проголошення незалежності України у 1991 році та повернення інституту приватної власності.

1983

AKW

Проведено перші перемовини з представниками компанії AKW (Амбергер Каолінверке) щодо створення спільного підприємства

1945 - 1965

Розширення виробництва

Підприємство стало провідним радянським заводом, який забезпечував поставки каоліну в усі республіки СРСР. В цей період максимальний об’єм виробництва каоліну складав 350 тис. тонн на рік. У 1949 році чисельність працівників була близько 1 000 осіб.

1936

Виробнича потужность

Досягнення виробничої потужності на підприємстві 60 тис. тонн на рік

1925

Залізниця

Збудовано залізничну гілку від заводу до ст. Козятин ІІ, якою і дотепер транспортується каоліновий продукт.

1923

Націоналізація

Відбулась націоналізація підприємства після революції, завод вилучено у власність радянської республіки

1910

Технологія виробництва

Технологія виробництва каоліну базувалась на примітивній техніці: основним вантажним засобом був землекоп з лопатою і кайловщик, а транспортування сировини здійснювалося кінними підводами.

1901

Заснування

Заснований завод по видобутку та збагаченню каоліну у Глухівцях. Власником та засновником заводу був підприємець німецького походження Павло Бернардович Адельгейм